تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز سیل زدگان توسط اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی،حمید سیلاوی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان اعلام داشت به جهت کاهش مشکلات ناشی از سیل خوزستان و تأمین بعضی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ،بخصوص سیل زدگان اتباع خارجی مقیم استان ،این اداره کل با هماهنگی ستاد بحران استان اقدام به تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز میان مردم آسیب دیده نموده است . این اقلام که با همکاری ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان های آذربایجان غربی ،اصفهان،کرمان ،خراسان رضوی ، سمنان ، یزد ، قم ،کرمانشاه ، بوشهر ، تهران و چند استان دیگر تهیه گردیده ، جهت توزیع میان مردم سیل زده به فرمانداریهای دشت آزادگان ، هویزه،باوی،کارون ، حمیدیه،اهواز ،شوشتر و شوش تحویل گردیده است . وی گفت : از جمله ی این اقلام می توان به چادر ، پتو ، گالن آب ، زیر انداز ، نایلون پوششی ، پکیج آشپزخانه و والور نفتی و سایر اقلام مورد نیاز اشاره کرد

سیلاوی افزود : با هماهنگی صورت گرفته با ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانهای مختلف کشور اقلام دیگری نیز در حال ارسال است که یقیناً در صورت تحویل سریعاً به دست مردم عزیز و صبور خواهد رسید.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان افزود: در راستای مقابله با سیل اتباع خارجی مقیم استان خوزستان با همراهی با مردم عزیز این استان و هماهنگی با مسئولین و متولیان امر اقدام به کمک و مساعدت در جهت تقویت سیل بند ها ی محل سکونت خود نموده اند و همچنین در جاهایی که لازم دیدیم اقدام به انتقال و جابجایی خانواده آنان به اماکن امن نموده ایم .

سیلاوی اظهار داشتند : جهت اسکان اتباع خارجی مقیم استان و همچنین دیگر هم استانی های عزیز درگیر سیل ۶ اردوگاه در سطح استان ،به تفکیک شهرستانهای دزفول (۳ اردوگاه) – اندیمشک، باوی و گتوند ( هر کدام یک اردوگاه ) با امکانات اولیه تدارک دیده شده که در صورت لزوم آماده اسکان سیل زدگان می باشند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خوزستان اعلام کرد: با هماهنگی صورت گرفته با دفاتر کمیساریای عالی در امور پناهندگان سازمان ملل در ایران ، بعد از فروکش شدن سیل و بازگشت شرایط به حالت عادی ضمن اعزام هیات های کارشناسی توسط این نهاد منازل تعدادی از روستاها و شهرهای تخریب شده بر اثر سیل بازسازی خواهد شد.

وی بیان داشت: از اتباع خارجی مقیم استان خوزستان و کلیه اتباع خارجی که به هر عنوان وارد استان خوزستان می شود تقاضا داریم که همگام با مردم صبور استان خوزستان ضمن همکاری مجدانه در جهت رفع مشکلات ناشی از سیل ، به دستورات و تاکیدات مسئولین استانی و کشوری در این زمینه توجه ویژه نمایند.

۲۱۹

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 8 = 13