تاکید بر همکاری های مشترک استانداری و جهاد دانشگاهی خوزستان

زمینه های همکاری استانداری خوزستان و سازمان جهاد دانشگاهی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جلسه ای باحضور مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری و رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان بر اهمیت رابطه و همکاری مجموعه اجرایی و مدیریتی استان با مراکز علمی و تحقیقاتی تاکید شد.
در این جلسه که معاونین و کارشناسان این دو مجموعه نیز حضور داشتند، مهدی مکارمی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری با اشاره به نخستین همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی گفت: تدوین و مستندسازی تجربیات سیل اخیر در خوزستان میتواند تاثیر بسزایی در مدیریت بحران ها در آینده داشته باشد.

مکارمی ضمن تشریح اهداف و دستاوردهای پروژه پژوهشی مستندسازی تجربیات سیل اخیر، گفت: در بحران ابتدای سال جاری، که گستره وسیعی از استان را در برگرفت و شاهد حجم بی سابقه بارش ها و سرازیر شدن سیلابها به استان بودیم شاهد اقدامات مثبت و گسترده در حوزه های مختلف بودیم و بسیاری از موفقیت ها در این زمینه محصول ابتکارعمل ها، خلاقیت ها و تصمیم گیری های مناسب و بموقع و استفاده از خرد جمعی مدیران و کارشناسان مختلف بود و در واقع شاهد شکل گیری نوعی دانش ضمنی در این ماجرا بودیم که ضرورت داشت نسبت به مستندسازی آن اقدام کنیم‌.
وی همچنین پیشنهاداتی در خصوص تداوم همکاری های آموزشی و پژوهشی ارائه کرد و گفت: امکان برگزاری کارگاه هایی در حوزه سلامت و بهداشت نیز برای کارکنان استانداری و فرمانداری های تابعه با همکاری جهاد داتشگاهی وجود دارد که پس از بررسی و انجام تمهیدات لازم اقدام خواهد شد.
سید علیرضا علوی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان نیز در این جلسه با تشریح اقدامات لازم جهت مستندسازی تجارب سیل گفت: در این بحران مدیریت استان بسیار سختکوش و خوب ظاهر شد و برای کاهش خساراتها تلاش موثری صورت گرفت‌.
وی با بیان موفقیت های جهاد دانشگاهی استان در زمینه های علمی و تحقیقاتی در سال گذشته، اعلام آمادگی کرد در زمینه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و همچنین پایش سلامت کارکنان از توان و ظرفیت های موجود در جهاد دانشگاهی در همکاری های مشترک استفاده شود

۶۸

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =